Ismét Izlandon jártunk. 1 hét Dél-Izland és Felföld. Igyekszünk mindenről beszámolni amiket láttunk tapasztaltunk, mert akárhányszor jutunk el Izlandra, mindig vannak újdonságok, és új csodák. Az első nap letudtuk a "kötelező kört", az Arany Háromszöget, de ilyenkor azért a főbb látványosságokon kívül igyekszünk a programba belecsempészni a környék izgalmas és kevésbé ismert kincseit - ahogy az időnk engedi.
Szállásunk az első napokban az Úlfljótsvatn-tó déli részén volt,
ezért a közeli Kerið vulkán kráterével kezdtük a napot, utána a Gejzíreknél (Strokkur gejzír, amely 7-8 percenként tör a magasba, a névadó Nagy Gejzír sokkal ritkábban, kb 5-6 évente csak) folytattuk, hogy utána a közeli Gullfoss csodálatos zuhatagával zárjuk a délelőttöt. (Gullfoss - "Arany vízesés" a Hvítá folyó lépcsős vízesése, ahol először 11, majd ezután 21 métert zuhanva egy szűk hasadékban folytatja útját. A szurdokot a vulkáni erők hozták létre, de a jégkorszak óta már a folyó bővíti, mélyíti tovább. A folyó átlagos vízhozama nyaranta itt 140 m³/s, amely a téli időszakban lecsökken 80 m³/s-ra. A legnagyobb áradások idején az itt lezúduló víz mennyisége akár 2000 m³/s is lehet. (Wikipedia)
Az Arany Háromszög látogatásakor soha nem hagyjuk ki a kedvenc üvegházunkat Reykholt-ban, ahol hatalmas uborka- és paradicsom-ültetvények között lehet elfogyasztani a helyben készített mesés paradicsomlevest és házi kenyeret.
Utunkat Izland egyik legfontosabb szakrális helyénél folytattuk, Skálholtban, ahol a megtekintettük a katedrálist és a régebbi fűtetős kápolnát. (Skálholt évszázadokon keresztül volt az izlandi egyház székhelye, és itt alapították az első iskolát is) (http://beiceland.is/skalholt_1).
Skálholt után egy régóta kiszemelt, de még soha meg nem látogatott kicsiny fekete templomhoz mentünk, az 1848-ban épített Mosfellskirkja-hoz. (http://beiceland.is/mosfell-church)
Mielőtt visszatértünk volna a szállásra, még benéztünk a szinte Mars-béli tájnak kinéző vörös salakbányákba, Seyðishólar-ban (http://geology.com/rocks/scoria.shtml)